Friday, December 27, 2013

IX - Emirates Palace

Reisi üheksas päev.

Siia peaks ca 15 aastaga kerkima maailma finantskeskus #1.
Kuna eelnevad päevad on olnud pikad väljasõidud, võtame täna veidi vabama graafikuga. Hommikusöögilaud on rikkalik - puuviljalõigud, muna, salatid, võileivad, kohv piimaga.

Abu Dhabis kohapeal olles jääb selle suurus tihti hoomamata. Kõik tundub käe-jala juures, kohe-kättesaadav, 10-minuti-autosõidu kaugusel. Tegelikkuses läheb liigeldes üsna palju aega - rahvast on murdu, vahemaad üsnagi pikad, nagu on on pikad ka fooritsüklid (sekundites ei ole mõõtnud, kuid kusagil 2-4min tuleb oodata, olenevalt ristmikust; 4min järjest punast tuld vahtida (lootes seal rohelist näha) ei ole kuigi lõbus.

Lõunapaiku on tarvis veidi aega parajaks teha - otsustan külastada Emirates Palace' (link). Üsna suurejooneline projekt, wikipedia andmetel maailma kalleim (ehitusmaksumus) hotell Singapuris asuva Marina Bay Sands'i järel. Väravas tervitavad sissesõitvaid autosid valgekinnastatud portjeed, kes sõbralikult parklasse teed juhatavad.

Parklas avaneb hunnitu pilt - kui tänavatel on "tavalised autod" maakera tippautomudelite näol, siis Emirates Palace' parklas on valik veel kooresem. Käte värisedes tõstan kaamera, et pildistada kahte kõrvutiasuvat Rolls-Royce'. Otsides teed parklast välja, veereb mööda TumeMust RR numbrimärgiga "1" ja kõrval väike kiri KSA - Kingdom of Saudi Arabia; masinat saadab terve rida 7-seeria valgeid bemareid. Mõistagi ei saa ma siit ülesvõtet teha, ja teed üles peaukse juurde juhatab mulle hotellitöötaja, kellele võiks ametikohaks pakkuda poksija (hiljem veelkord EP-d külastades kamandab see mees tervet turvatöötajate armeed - ju on turvajuht vm). Puhtusest särav-läikiva ja kiiskava Rolls'i juurde aga saadetakse neli töötajat-koristajat, kes alustavad.. auto puhastamise ja poleerimisega..

Ülesvõtted tehtud, asun tagasiteele teise Abu Dhabi otsa.. pealelõunal tegeleme igavaima tegevusega maailmas - shopping. Ei olegi nii igav, kui arvasime - kaubavalik on hoopis midagi muud. Vürtsidevalik on väga kena, ja ka hinnatase on selles osas küllalt mõistlik. Leian ka enda unistuste riiuli - suurepärane valik datleid, kividega ja ilma, moosina ja püreena, mustad ja pruunid ja beezhid, datlid shokolaadi ja mandlitega. Muus osas on kaubanduskeskus nagu iga teine - brändipoed, söögikohad, teenused.. milleks vaid soovi on.

Wahda Mall'i parkimispajas on õhtul kella 8 paiku paras kaos - lihtsalt NII palju on ostlejaid, kes soovivad parkimist alustada või lõpetada. Tööhõivega ei ole taas probleemi - mitmeid mitmeid töölisi on palgatud parkimist korraldama, ja nad teevad enda tööd kirglikult, vilistades, karjudes ja kätega vehkides. Ega kohalik autojuht alla ei jää - kui ikka liiklus täiesti seiskub, antakse rahulolematusest märku pideva signaalitamisega. Kuid - see asi siiski toimib, kogu enda hullumeelsuses ja intensiivsuses.

Päev õhtul - saabume koju tavapärasest varem, võtame õhtuoote ja asume puhkama.

No comments:

Post a Comment