Saturday, January 11, 2014

XII - Sheikh Zayed Palace Museum

Kaheteistkümnes reisipäev.

Plaanime minna uuest Al Ain'i, sheik Zayed'i majamuuseumisse (Palace Museum), mis eelmisel külastusel väisamata jäi. Teekond taas ladus, kohalejõudes on rahvas taas peomeeleolus ja sissepääs jällegi tasuta ("kuna on riigipühad"). Palace Museum asub Al Ain'i oaasi läänepoolses otsas, väljapanek on veidi mahukam, kui idapool asuvas National Museum'is.


Väga huvitav kaubavalik - peamiselt nn lääne maiustused.
Põhimõtteliselt on tegu sheik Zayedi lapsepõlvekoduga - seal ta sündis ja kasvas ning ruumid, mida tema perekond ja lähedased kasutasid, on kenasti külastajatele avatud. Paik on kena ja armas ja hubane - elaks isegi mõnda aega seal :) (rohkem infot selle muuseumi kohta - link)Väga meeldiva mulje jätab kohalik töötaja, pikka kasvu valges rüüs noor emiraat, kes viisakalt küsib, kuidas meile siin meeldib, mida me sellest kohast arvame, ja kuidas me end seal tunneme. Oleme niigi juba vaimustuses kõigest, nii et nii soe ja tagasihoidlik pöördumine tõstab meeleolu veelgi. Noormess räägib väga head inglise keelt, teab kenasti kus asub Eesti ning peale kaheminutilist vestlust läheb kõrvalruumidesse edasi, vabandades, et ta meie aega kulutas. Me pmt juba mõteleme, et näed nii tore, et lõpuks ka üks hea kontakt kohalikuga! Kuid enne, kui jõuame vestlust arendada, on tüüp juba vilkal sammul võlvide vahele kadunud. Väga kena kogemus igaljuhul.


Vaade siseruumi - madald istmed, teevalik ja datlid külalistele.


Poolteist tundi hiljem võtame suuna kohalikule kaamliturule. Põhimõtteliselt müüakse seal kõiksugu pudulojuseid - lehmi, kitsi, lambaid ja muid sarnaseid elukaid, mõistagi on rohkelt saadaval ka kaamleid. Ühtegi loomakest meil ei ole plaanis osta, samuti on ajavaru veidi napp, et kohalikega kariloomakaup üksipulki läbi teha, sestap piidleme seda tohutut ala läbi sõites ja peatume hiljem ka turu juures, et tutvuda pakutava kaubavaliuga. Peamiselt koosneb see siiski vaipadest ja mitut sorti majatarvetest, niiet katsume leida hoopis söögikoha, kuna kõhud on vahepeal õige heledaks läinud.


Kaunistused seintel - tihti sõjariistad koos filigraansete nikerduste ja detailidega.


Parasjagu päikeseloojangul saame taas Abu Dhabi poole liikuma - kõrbeloojang on hoopis teistes värvides, kui loojang kaugel põhjas Eestis; tonaalsus on teine, varjundid ja värvid on teised.. väga kõrbelik on kõik.. tagasiteel on kõik tavapärane - 180kmh kihutavad valged džiibid, "ujumine" suunatuledeta, üle kiirtee jooksvad varjud (helkurit ei tunta) - üks inimene jookseb üle maantee lausa jalgrattaga koos, mille ta peab õlale võtma, et üle keskelasuvate piirete ronida.

Köök ja tulease toidu valmistamiseks - kõik lihtne ja spartalik.

Kuna reis on üsna lõpujärgus, tahetakse ka veel mõned sisseostud teha - õhtupoolik möödubki kaubavalikurägastikus ringi hulkudes.

Rahulikult ringi vaadates ja AÜE riigi looja lapsepõlveaega süvenedes võib rahulikult kolm-neli tundi veeta - aeg lendab ja igav ei hakka.

No comments:

Post a Comment