Saturday, January 11, 2014

XIII - Corniche beach ja pidustused

Kolmeteistkümnes päev.


Vaade Corniche' Beach'ilt Lulu' Island'ile, peale päikeseloojangut
Reisi eelviimane päev on täna. Hommikule kohaselt on silmaalused parasjagu paistes ja liikmed parasjagu kanged :) otseselt ei kiirusta keegi ka kuhugi tormama.. peamine eesmärk on täna pakkida asjad ja loojangul Corniche (link) promendaadil jalutada. Peaks see teoks saama, oleks kena punkt pea et kahenädalasele reisile.


1st Street, Corniche Road - vaade kirdesse.
Kuna hilisel pealelõunal on palju olmetegemisi, jõuame Corniche' piirkonda alles kl 17.30 paiku - päike on juba loojumas. Tänase päeva teeb eriliseks aastapäevapidustused, ühendemiraadid peavad 42-ndat aastapäeva ja kuigi ametlik päev peaks olema 2.dets, on riigipead otsustanud peamised pidustused pidada just esimesel kuupäeval.


Laias laastus tähendab see seda, et liiklus piki Corniche kallast on ülimalt aeglane. Väga palju politseinikke on liiklust reguleerimas, väga palju rahvast on tänavatel - nii jalgsi, kui autoga. Väga palju melu, väga palju müra-kära, väga palju liikumist ja suhtlemist ja elevust. Hea õnn on meiega, kui parkimiskohta leiame, üsna ranna lähedalt. Veidikene rikub üld-ülevat meeleolu üks pakistani välimusega tüüp, kes raha tuleb nuiama. Kahe nädala jooksul ei ole sellist olukorda veel olnud - ja nüüd reisi lõpul?.. selgitame talle kiirelt, et ei ole lootustki - ja kui kohe omateed ei lähe, siis tegeleb temaga politsei. Kuna reeglid on emiraatides karmid, siis jäetakse meid kiirelt rahule.. otsustame veelkord külastada Emirates Palace' mis särab öötuledes, lisaks rahvusvärvides (punane-roheline-valge-must), rääkimata luksuslikest purskkaevuvalgustustest hotelliesisel alal.


Pidustuteks valmistutakse ka Emirates Palace'is - siin on valik eksklusiivseid datlisorte :)
Tunnike hiljem liigume taas tagasi ööbimiskohta - katsumus seegi, tänavad taas täiesti umbes. Liigirikas masinapark on igati patriootlikult kaunistatud - lippudega kaetud-värvitud-seotud. Poekettides on saadaval spetsiaalsed lipuvärvides katted tankimisluukidele ja peeglitele; ka on saadaval suured lõuendid AÜE lipuga autokapottidele. Vabat võid lasta terve auto valitseva perekonna liikmetega üle kleepida, rääkimata minilippudest, mida ühe džiibikatusel loendame lehvimas tükki seitse.


(Samast kohast pilt päevavalguses 27.dets postituses)
Rahvas ise ei jää autokaunistustele sugugi mitte alla. Saadaval on mütse, käevõrusid, riideid, näotätoveeringuid ja mida kõike veel. Teeäärsed pargid on pilgeni rahvast täis - kõik tähistavad aastapäeva. Pered peavad piknikku, istuvad koos ja vestlevad. Politseinikud käivad rahva seas ja õnnitlevad kättpidi rahvast aastapäeva puhul. Lapsed on varustatud vahtupritsivate balloonidega - nad nimelt kaunistavad sellega mööduvaid autosid. Kuidas küla koerale, nõnda koer külale - autoaknatest lendab jugadena vastu igasugu sorti aerosoolvahtu laste suunas. Meie ees oleval autol tuleb vahepeal üle autokere tõmmatud lipp lahti. Keset liiklust läheb autouks lahti ja tüüp kohendab lipu jälle kenasti ära. Samal ajal tuleb mõistagi võidelda lastega, kes ta autot penoplastilaadse vahuga kaunistavad. Lõpuks ei jää midagi muud üle, kui kaasa tunda tänavakoristajatele, kes kogu selle laga hiljem ära peavad koristama. Tundub, et homme on kõva tööpäev ka autopesu(/koristus)ärides.

Tsipe enne kl 21 jõuame lõpuks enda peatuspaika. Tõdeme taas, et aega läks palju rohkem, kui algselt planeeritud. Kell üheksa täpselt algab eemal Corniche rannas ilutulestik. Linnulennult on sinna ca 7km, nii et heli jõuab meieni ca 20sekundit hiljem kui pilt. Tulevärk jätab võimsa mulje isegi nii kaugelt vaadatult.

No comments:

Post a Comment