Saturday, December 7, 2013

II - Dubai -> Abu Dhabi

Teine reisipäev, esimene AÜE-s.Maandume Dubais ladusalt, ninasõõrmed lõunamaa lõhna täis astume mööda suurt lennujaamahoonet. Rida liikuvaid teid ja oleme passikontrollis - sihverplaat jäädvustatakse kahe erineva kaameraga. Veel rida liikuvteid lõputus koridoris ja oleme pagasilindi juures - kõik pagas kenasti kohal.Rendiauto juures algab katsumus nr.1 - me nimelt arvasime, et rahvusvahelisi lube ei ole tarvis, siiski-siiski, on tarvis. Nõndaks on tarvis korda ajada rida formaalsusi, mis võtavad kaks tundi aega. Arvestades, et puhanud me pmt ei ole, tundub see väga pikkkkk aeg :) Saame siiski liivele kl 11 paiku (lennuk maandus ca pool kaheksa) ja esimene reis Abu Dhabi suunas võib alata.Liikuriks pakutakse üsna äraruunatud Nissan Altima 2.5AT, mis on 60,000 sõitnud, väljast üsna kriimuline, ja ka istmetel on mõned plekid peal - oleme vist liiga ära hellitatud Valencia VictroriaCars'i masinatega, kus viimased kaks korda on pakutud pea et uus auto. Masin näeb välja selline (pilt Wikimedia-st):
Pagasimahutamisega näeb kohalik teenindaja tükk aega vaeva - üsna napilt mahuvad kõik 4 kohvrit sedaani pagasiruumi ära. Märgime ära ka kõik kriimud mis on peal, samuti fikseerime kütusenäidiku ja ongi minek - viitade järgi orienteerudes võtame suuna Abu Dhabile. Väga lõunamaine tunne on - päike ja palmid ja punane tolm maanteeäärtel. Dubai jätab muidugi võimsa mulje, kõigi enda kõrghoonete ja tiheda liiklusega.Veidi vähem kui kahe tunni pärast olemegi Abu Dhabis - see on palju suurem, kui eelnevalt kaardi pealt vaadatuna tundus. Viitasid ja märke siiski on, samuti on kõrghooned heaks orientiiriks, seega laabub sõit sihtpunkti ladusalt. Pealelõunal kohale jõudes on suured nii vaimustus kui väsimus. Väljas on sooja 29kraadi (kus on vihm ja +20c, mida ilmaennustus lubas?) ja päike lõõskab.

Pargime auto ja võtame hetkeks aja maha, et veidi lennuväsimust puhata ja järgmiseks päevaks plaane teha. Pagasid-värgid tuppa tassitud, tervitab meie tikustatud silmi kohalik korteriperemees :-)Kohe alguses torkab parklas silma ka (teiste masinatega võrreldes) küllalt vähe pesulat näinud BMW kabriolett - kas on huvilisi? Siiski-siiski - vist juba müüdud :-)


No comments:

Post a Comment