Monday, December 9, 2013

V - Dubai - Burj Khalifa, Dubai Mall, purskkaevud

Viies reisipäev.

(Pildid taas veidi jutust ees)

Märgid riigi 42. aastapäeva tähistamisest on igalpool nähtavad.

Hommik on täna juba veidi virgem kui tavaliselt. Pikk arutelu hommikuses kohvilauas ja taas sünnib otsus Dubai suunas veereda. Oleme virgad! Tund aega varem (10.30) saame liikvele, kui eile :P

Dubais on hiljuti avatud kuulus lilleaed Miracle Gardens. Kahjuks selgub, et nemad on hetkel hoolduseks suletud, seega peame leppima muude atraktsioonidega, mida Dubai meile pakkuda suudab (väike vahemärkus - saadan Miracle Gardeni'sse maili küsimusega, millal avate? Vastavad päris kiirelt - on lootust, et enne reisi lõppu saame ikka külastada).

Üldjoontes käib kogu trall nagu ikka ümber kaubanduse ja kauplemise, me ei saa õieti arugi, kui juba leiame end Dubai Mall'i lähedalt parklast, valmis kiirkõnnil keskuse (Dubai Mall - Burj Khalifa alumistel korrustel) suunas liikuma.

Interjöör 
Enesele teadmata oleme sattunud Dubai Mall'i purskaevude juurde, millised on kuulsad enda unikaalsete vaatemängude poolest. Show'd erinevad veidi, purskkaevud töötavad sünkroonis muusikaga - üldine efekt on ülivõimas, põhimõtteliselt kaasatakse kõik meeled - näed ülivõimsat veevärki, tunned sooja troopikaõhku, ninaga tirid sisse luksuslikku lõhnasegu, kõrvaga kuuled kvaliteetset muusikat. Külmavärinad tulevad peale ja ilus on vaadata - eriti õhtul, peale päikeseloojangut.

Rahvas ootab vaatemängu - sädelus vees annab märku, et kohe-kohe show algabki.
Dubai Mall on taas üli-üli ja #1, #1. Muudmoodi lihtsalt ei saa. Ostukeskus asub maailma kõrgeima hoone - Burj Khalifa - alumistel korrustel. Mõistlik oleks vabaks võtta terve pikk päev, et kõik see läbi jalutada ja mõnesse poodi ka sisse astuda. Maailmabrändid on esindatud, iga ostuhuviline leiab endale tõenäoliselt midagi soetamiseks..

On ka teisi pildistajaid :-) (=pildistajaid on VÄGA palju)
Keset ostukeskust asub maailma suurim siseakvaarium - 10,000 tonni vett, liigid kõikidest erinevatest maailma meredest, palju atraktsioone (sh sukeldumine akvaariumi), ja mitusada töötajat, kes kõike seda ohjes hoiavad, hooldavad, majandavad.

Saadame kaks inimest eraldi akvaariumiekskursioonile, teised leiavad põhjendatud olevat see kaks tundi shopates aega parajaks teha. Kuna Valencia teaduskeskus ja Antibes'i (Nizza) veekeskus on külastatud, siis midagi üle mõistuse uut ei ole - kuid lapsele kindlasti korralik meelelahutus.

Raske ostukeskusereis kulutab energiat olulisel määral ja hilisel pealelõunal korisevad kõhud piisavalt leidmaks mõni meelepärane söögikoht. Sumo Salad pakub korralikku salativalikut - maitseb hää ja kosutab meelt küll. Püüan teha veel mõned ülesvõtted enne kl 18-st purskkaevushow'd, mida reklaamitakse kui üht võimsamat - ajastus on päikeseloojangul, seega nn twilight-zone, paras segu looduslikut valgusest ja tehisvalgustusest.

Laseme päevaplaani veidi lappama = otsustame kella kaheksani pikendada ajaveetmist Mall'is. Igalühel on enda väikesed soovid, seega lepime kokku täpse kohtumisaja ja -koha. Pikasärivõtteid tehes ajan juttu ühe kohaliku härraga, kes veidi lähiajaloost räägib ja üldinfot jagab, kohaliku elu-olu kohta. Poliitika-, ajaloo- ja usuküsimused kiirelt läbi arutatud, läheme peale sõbralikku käepigistust igaüks omas suunas. Päeva lõppjäreldus on kõigil enam-vähem sama - Dubai on täitsa hull linn :)

No comments:

Post a Comment